Internship BCR

Student/Absolvent

Orase:

BUCURESTI ; Job la nivel national

Pentru tine, student / masterand la Finante-Banci, in BCR am conceput un Program platit de Internship, cu durata de 2 luni, in regim full-time.
Daca esti interesat sa afli cum se face analiza sau administrarea de credite destinate persoanelor fizice, ai ocazia de a lucra efectiv in zona de Back-Office a bancii, in perioada Internship-ului tau.
Vei avea ocazia sa fii responsabil pentru:

• Efectuarea de verificari premergatoare aprobarii unui credit
  • Transmiterea de solicitari privind evaluarea garantiilor creditelor
  • Asistarea colegilor cu experienta in aprobarea sau respingerea cererilor de credite
  • Participarea la definirea, analiza si testarea cerintelor de modificare aplicatii informatice
  • Procesarea de actualizari de rating si operatiuni

Vei reusi sa fii eficient in rolul de Intern, daca esti atent la detalii, iti place sa lucrezi cu documente, fluxuri si poti respecta procedure.
Ce asteptam de la tine este sa iti placa domeniul financiar-bancar, sa ai cateva cunostinte mimine despre banking si sa iti doresti cu adevarat!
Noi de ocupam de training-ul tau, de adaptarea ta in echipa si feed-back constant cu privire la ce ai acumulat si vei putea imbunatati.

Te asteptam sa te alaturi in BCR pentru Programul tau de Internship!